Orgelimprovisaties
Variaties over een koraalthema
Inleiding en bewerking over een koraalthema (Hommage aan Jan J. van den Berg).
Vijf ‘Karakterstukken’
– Preludium
– Romanze
– Intermezzzo
– Lied
– Finale
Improvisatie over een raam of kunstwerk in de Nieuwe Kerk
Fantasie over een thema van Bas de Vroome
Gerben Mourik studeerde orgel en improvisatie aan het Brabants Conservatorium bij Bram Beekman en Henco de Berg. Hij volgde aanvullende lessen bij o.a. Naji Hakim, Ben van Oosten en Thierry Escaich. Zijn diploma’s Uitvoerend Musicus (1e fase én Master) werden aangevuld met Kerkmusicus I (HKU) en Schoolmusicus 1e graads/CKV (Kon. Conservatorium Den Haag).
Sinds 2006 is hij organist van de Grote- of St. Michaelskerk in Oudewater, waar hij ook als stadsorganist werd benoemd. Hij won diverse improvisatieconcoursen, waaronder die van Zwolle (2003), St. Albans (2005) en Haarlem (2008).
Gerben heeft een brede concertpraktijk in binnen- en buitenland, waarin Nederlandse muziek en improvisatie centraal staan. Zijn cd’s, waaronder Audite Nova, Dom Utrecht en improvisaties vanuit St. Eustache (Parijs), werden lovend ontvangen. Daarnaast is hij actief als redacteur (o.a. Laetare), publicist, docent muziek (Driestar College), organisator (Stad Klundert), en mede-initiatiefnemer van de website over Jan Bonefaas.
Het concert begint om 20:00 uur en om 19:30 zal de kassa openen. Entreeprijs: 12,50 p.p. (t/m 16 jaar gratis). Wij raden u aan op tijd te komen zodat u een optimale zitplaats kunt uitzoeken; zitplaatsen zijn vrij en reserveringen niet van toepassing.